Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

W ostatni weekend maja po raz kolejny pojawiliśmy się w Warszawie. Tym razem z obiema naszymi replikami czołgów Renault FT 17 odwiedziliśmy na zaproszenie Fundacji Ochrony Zabytków Militarnych braci Kęszyckich Żerań aby wziąć udział w II Pikniku Historycznym "Drogi do wolności 1914 - 1920". Biorąc pod uwagę temat przewodni imprezy oraz organizatorów nie mogło nas na niej zabraknąć. Nasze czołgi wzięły udział w dwóch inscenizacjach przedstawiających różne epizody z wojny polsko - bolszewickiej oraz w dioramie razem z różnymi grupami rekonstrukcyjnymi prezentującymi polskie formacje wojskowe z okresu pierwszej wojny światowej oraz wojny polsko - bolszewickiej.

 

Biorąc pod uwagę duży teren imprezy i konieczność przemieszczania się pojazdów na znaczne odległości nie obyło się bez awarii jednego z czołgów, która została jednak po kilku godzinach intensywnych prac usunięta.

Bardzo cieszymy się z rozpoczęcia współpracy z braćmi Kęszyckimi oraz możliwości wzięcia udziału w bardzo ciekawej imprezie, koncentrującej się - co w przypadku organizatorów nie dziwi - na broni pancernej. Imprezie odbywającej się w bardzo ciekawym zakątku stolicy - w porcie żerańskim. Miło było też spotkać się po raz kolejny z naszmi kolegami rekonstruktorami z grup zajmujących się I wojną światową oraz wojną polsko - bolszewicką.

Video raport

Foto nowości

Dokumenty