Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Aktywność rekonstrukcyjną w roku 2013 rozpoczęliśmy wewnętrznymi manewrami na obrzeżach toruńskiego poligonu. W kwietniowy weekend na terenie naszej fundacji spotkali się członkowie GRH "Dywizjon Smok", GRH 63 pp, GRH Wiking oraz grupa kolegów z Bydgoszczy. Część uczestników miała na sobie mundury wrześniowe, część późnowojenne. Biorąc pod uwagę charakter spotkania w niczym to nie przeszkadzało. Manewry rozpoczęliśmy od intensywnego ćwiczenia musztry, która zwłaszcza nam, pancerniakom pochłoniętym na co dzień kwestiami technicznymi bardzo się przydała.

Następnie przeprowadzony został szereg ćwiczeń mających pogłębić umiejętność współdziałania piechoty z pojazdami pancernymi w różnych sytuacjach taktycznych, w działaniach rozpoznawczych, szturmowych, pościgowych i obronnych. Ze strony fundacji w manewrach udział brały samochód pancerny wz. 34 oraz czołg Renault FT 17 wraz z większością członków GRH "Dywizjon Smok".

Po zakończeniu części taktycznej przyszła pora na wieczorną integrację przy ognisku, która przeciągneła się do późnych godzin nocnych. Noclegowi na świerzym powietrzu klimatu dodał przymrozek. Przed południem następnego dnia część uczestników kontynuowała ćwiczenia, więkość musiała już niestety wrócić do swoich codziennych spraw.

W zgodnej opinii uczestników manewry zostały uznane za udane i warte powtórzenia.

Video raport

Foto nowości

Dokumenty